Systemy fotowoltaniczne

Rozwiązania pozwalające na redukcję zużycia energii przy zastosowaniu odnawialnych źródeł.Proponujemy m.in. system balustrad całoszklanych, który umożliwia przetwarzanie energii słonecznej na prąd elektryczny, dzięki użyciu ogniw fotowoltanicznych. To doskonałe połączenie estetycznego wyglądu z szeregiem zalet jak pozyskiwanie czystej i odnawialnej energii, możliwość zwrotu kosztów inwestycji oraz łatwość utrzymania i obsługi. Także etap montażu takiej balustrady jest prosty i szybki. Konstrukcja złożona jest ze specjalnego profilu mocowanego do posadzki balkonu, a także przeszklenia ze zintegrowanymi elementami fotowoltanicznymi.

Oferujemy też lekkie ściany osłonowe oraz przekrycia dachowe i inne konstrukcje przestrzenne z użyciem szyb z ogniwami fotowoltanicznymi.

System wyposażony jest w specjalny zestaw słupów, rygli oraz zaślepek zasłaniających komorę prowadzenia kabli, a także specjalną konstrukcję szyb umożliwiającą pozyskiwanie energii elektrycznej. Zalety? Przede wszystkim doskonała izolacyjność termiczna oraz energooszczędność.

Trzecią z propozycji są żaluzje fotowoltaniczne.

Takie rozwiązanie pozwala na indywidualne zabezpieczenie okien elektrycznie regulowaną żaluzją. Możliwa jest regulacja ustawień w poziomie oraz całkowitego zwijania skrzyni w górnej części konstrukcji żaluzji. Pióra żaluzji po opuszczeniu i zamknięciu odcinają dopływ światła do pomieszczenia. Na ich powierzchni umieszczone są elementy fotowoltaniczne. Moc fotowoltaniczna jednego okna z żaluzją waha się między 200 a 350 Wp.