Systemy fasadowe

To idealny sposób na realizację nawet najbardziej śmiałych pomysłów architektów przy konstruowaniu banków, hoteli, urzędów, biurowców, muzeów, hal i innych tego typu obiektów. Właśnie systemów fasadowych używa się do powstania przeszklonych elewacji budynków. Znajdują one także zastosowanie w konstrukcjach przestrzennych i przeszkleniach dachowych. Zapewniają doświetlenie wnętrz, tworzą klimatyczną i komfortową atmosferę.

Najpopularniejsze są systemy słupowo-ryglowe. Wśród nich oferujemy rozwiązania pozwalające na:

  • na wykonanie ścian osłonowych lub wypełniających, dachów oraz konstrukcji przestrzennych, które zapewniają wysoki poziom ochrony budynku przed utratą ciepła.
  • wykonywanie konstrukcji o różnym wyglądzie (pionowa lub pozioma linia, fasada „półstrukturalna”).
  • montaż okien odchylno-wysuwnych oraz połaciowych (dachowych).
  • stworzenie fasad przeciwpożarowych.
  • stworzenie przeszklonych dachów w wersji ognioodpornej

Proponujemy też systemy szklenia strukturalnego i semistrukturalnego, które umożliwiają zbudowanie fasad nadających budynkom prestiżowego i reprezentacyjnego charakteru.

Jako uzupełnienie systemów fasadowych stosuje się specjalne żaluzje fasadowe. Znajdują one zastosowanie przy dużych przeszkleniach oraz ścianach wentylowanych Extrabond. Istnieje także możliwość skorzystania z indywidualnych rozwiązań obiektowych. Są to systemy precyzyjnie określone we współpracy z architektami i projektantami budynków, przeznaczone do nietypowych projektów w zakresie estetyki i parametrów technicznych.

Korzystamy z technologii producentów systemów aluminiowych wiodących na rynkach europejskich tj. Yawal, Ponzio, Kaye Building System. W ramach technologii naszych partnerów możliwe jest zastosowanie szeregu rozwiązań podnoszących parametry tak, aby spełnić najbardziej wyrafinowane oczekiwania Klientów. Jesteśmy w stanie szybko opracować projekt i wycenę oferowanych przez nas systemów, wykonać je w naszym zakładzie i sprawnie zamontować na dowolnym obiekcie.